Coffee Venga hikayesi 2017 yılında Balat’ta farklı sektörlerden 2 kişinin kahveye olan alakalarının, ticari bir organizasyona dönmesiyle başlar. Kahve kavurma atölyesinde doğan firma işin mutfağından gelmeyi , hep en yeniyi araştırmayı, bulmayı dert edinir. İyi kahve deneyiminin doğru kahveden geçtiğini farkeden firmamız, doğru değişkenleri-iyi tatlarla buluşturmaya çalışır.

DOĞRU KAHVEDE İNATÇIYIZ sloganıyla Coffee Venga patentli bir marka haline gelmiştir.

Coffee Venga sürekli büyüyen kahve sektöründe hem işletme bazlı hem de toptan kahve dağıtımı alanlarında sürekli büyümeyi hedeflemektedir. Ülkemizde artan nitelikli kahve pazarının araştıran,bulan ve sunan tarafında olmaya çalışacaktır.

Coffee Venga markasının logosu olan keçi, kahvenin bulunuşuna dair mitolojik bir öyküden esinlenilerek hazırlanmıştır.
Bir efsaneye göre 9. yüzyılda Kaldi adlı bir keçi çobanı garip bir ağacın meyvelerini yiyen keçilerini gördü ve tüm gece nasıl uyanık kaldıklarını ve enerji dolu olduklarını gördü.
Çoban bir grup keşişe haber verdi ve keşişler bu meyveden, kendilerini ibadet sırasında uyanık tutacak sıcak bir içecek yapabileceklerini gördüler.

Merkez – Sancaktepe Şube: Abdurrahmangazi Mahallesi, Ravza Cd. No:3, D:1A, 34887 Sancaktepe – İstanbul

Şube – Büdotek Venga : Boğaziçi Üniversitesi Dudullu OSB Teknopark Dudullu OSB DES, 1. Cd No 4, 34776 Ümraniye – İstanbul